#9: Podsumowanie kwietnia

Dziś mija dokładnie 60 dni odkąd postanowiłam zmienić swoje ciało. Muszę przyznać, że początki były na prawdę trudne, ale po raz kolejny udowodniłam sama sobie (i mam nadzieję, że pokrótce Wam też), że ciężką pracą osiągnąć możemy dosłownie wszystko!
Przez te 2 miesiące chwytałam się różnych sposobów, różnych ćwiczeń, jednak do tej pory pozostaję w fazie eksperymentu i wciąż szukam tych odpowiednich krążąc po forach internetowych.

Co dały mi ćwiczenia?
Przede wszystkim wyrobiłam w sobie nawyk ćwiczenia o stałej porze, co znacznie ułatwia mi życie. Dzięki ćwiczeniu z Mel dostałam w prezencie nowe, podniesione pośladki, zniknął (nieznaczny ale zawsze...) cellulit, pozbyłam się workowatych ud i łydek, na rzecz tych bardziej zbitych. Już nie muszę się martwić obwisłymi ramionami, teraz przynajmniej widać, że mam mięśnie także w tym miejscu, a skóra stała się bardziej napięta i jędrna. Na brzuchu zaczęły pokazywać się lekko zarysowane mięśnie, chociaż sen z powiek spędza mi jeszcze zalegający tam tłuszczyk - czas się go pozbyć! Plan na następny miesiąc ;))
Oprócz zmian ciała ćwiczenia pomogły mi także zapanować nad tymi mniej dostrzeganymi rzeczami, a mianowicie: poprawiła mi się kondycja, wzmocniły mięśnie, wyregulowałam oddech.

#8: Fitnessowe ciekawostki, czyli co powinnaś/eś wiedzieć ;))

Chcę taki strój! Mom buy me this!
  • ludzkie ciało ma ponad 600 mięśni, które zawierają, ponad 6 mld włókien mięśniowych. każde włókno jest tak silne, że może podtrzymać ciężar przewyższający je wagą 1000 razy
  • ilość komórek tłuszczowych w Twoim ciele określona zostaje przy urodzeniu. Wzrost ilości tłuszczu nie zwiększa, więc ilości komórek tłuszczowych, ale ich rozmiary.
  • tłuszcz i mięśnie to dwie różne tkanki. Nie można zamienić jednej w drugą.
  • węglowodany magazynowane w wątrobie i w mięśniach są dla ciała głównym źródłem energii. Chleb, ziemniaki, ryż i warzywa to doskonałe źródła węglowodanów. Trzeba jednak pamiętać o proteinach i nie unikać całkowicie tłuszczu.
  • badania pokazują, że dodając zdrowe tłuszcze do diety możemy nie tylko utrzymać stałą wagę, lecz również obniżyć procent tłuszczu w ciele. Zdrowe źródła tłuszczu to: masło orzechowe, masło migdałowe, oliwa z oliwek, olej lniany, awokado.
  • nasze ciało traci potas zawsze wtedy, kiedy się pocimy.Po bardzo wyczerpującym treningu powinniśmy zjeść banana, który jest bogaty w ten pierwiastek. Jeszcze więcej potasu zawierają brokuły.

#7: Jak obliczyć zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie?

Atrakcyjność człowieka, często oceniana jest przez pryzmat masy ciała. Przystępując do jakichkolwiek ćwiczeń, czy diety mamy w naturze nieustanne stanie na wadze, by sprawdzić, czy aby na pewno dieta czy ćwiczenia przynoszą rezultaty. W momencie, gdy waga stoi w miejscu, czy wzrosła o kilka jednostek popadamy w panikę i kompleksy. Zatem, czy wynik, który ukaże się na wyświetlaczu wagi jest rzeczywiście odpowiednim źródłem wiedzy o naszym ciele? ZDECYDOWANIE NIE!

Określanie otyłości nie powinno wiązać się z ocenianiem wartości masy ciała, tylko z analizą poziomu tkanki tłuszczowej. Dlaczego? Duża masa ciała nie koniecznie musi wiązać się z nadwagą, ponieważ sama waga nie bierze pod uwagę relacji pomiędzy tkanką tłuszczową, a tkanką mięśniową.

#6: Melanie Brown vs. Ewa Chodakowska

Melanie Brown

O treningu: W sieci nie znalazłam szczegółowym informacji i wskazówek, jak poprawnie wykonywać ćwiczenia. Wnioskuję, że program jest tak jasny i klarowny, że nie potrzebuje obszernego opisu. Mało kto, jednak wie, że program treningowy należy wykonywać przez 28 dni. Pisząc "program treningowy" mam na myśli zestaw wszystkich ćwiczeń znajdujących się na płycie Totally Fit with Mel B. mamy do wyboru 7 genialnie skomponowanych zestawów, które sprawią, że nasze ciało kawałek po kawałku zacznie pracować. Czujemy mięśnie, wylewamy hektolitry potu, ale wierzcie mi na słowo - jest warto!

#5: Body Mass Index (BMI) - co warto wiedzieć?

BMI - to genialne narzędzie, pozwalające na kontrolowanie masy ciała w stosunku do wzrostu oraz zapobieganie narażania na choroby.