Nie oczekujmy, że 42 przeprowadzonych treningach nasze ciało diametralnie się zmieni. Kluczem do sukcesu jest wytrwałość i konsekwencja oraz poprawne wykonywanie ćwiczeń. Warto zajrzeć więc do internetu i poszukać co myślą na jej temat instruktorzy fitness, którzy podjęli wyzwanie. Ich cenne rady, dotyczące m.in. prawidłowego ustawienia kąta między łydkami a podłogą, czy intensywności wykonywania ćwiczeń na pewno pomogą tym, którzy dopiero zaczynają ;)
A teraz opisowo:
_______________Aerobiczna 6 Weidera - co to takiego?_______________
Warto pamiętać, że aby osiągnąć upragniony rezultat, należy wykazać się dużą samo determinacją oraz sumiennością w wykonywaniu ćwiczeń. A tym celu zostały utworzone 2 warianty harmonogramu, które mają na celu dostosowanie się do potrzeb ćwiczącego i jego wymagań. Otóż mamy do wybory wariant:
A - ćwiczenia wykonywane są codziennie, 7 dni w tygodniu;
B - ćwiczenia wykonujemy z jednodniową przerwą, która ma za zadanie zregenerować siły i dać odpoczynek mięśniom.
Wariant A Wariant B
____________________Ćwiczenia___________________
Ćwiczenie 1:
Kładziemy się na płaskim podłożu z rękami wzdłuż tułowia. Podnosimy na zmianę raz jedną, raz drugą nogę pamiętając o zachowaniu kąta 90 stopni w kolanie i biodrze. Podczas podnoszeń, unosimy jednocześnie barki bez odrywania tułowia od podłoża. To moment największego napięcia mięśni, więc wytrzymujemy w takiej pozycji około 3 sekundy. Jeśli to nam pomoże, można objąć kolana dłońmi, lecz nie przytrzymujmy ich zbyt mocno.
Jest to ćwiczenie analogiczne do pierwszego. Ponownie kładziemy się na płaskim podłożu, lecz w tym wypadku unosimy jednocześnie obie nogi pamiętając o odpowiednim kącie nachylenia i uniesieniu barków. Wytrzymujemy w takiej pozycji 3 sekundy podczas których zachowane jest maksymalnie napięcie mięśniowe.
Ponownie jest to ćwiczenie analogiczne do pierwszego. Różnica polega na tym, że rąk nie trzymamy wzdłuż tułowia, a splatamy je na karku. Pamiętajmy o utrzymaniu pozycji maksymalnego napięcia mięśni przez 3 sekundy.
Ćwiczenie 4:
To połączenie ćwiczenia numer 2 i 3. Polega na podnoszeniu obu nóg z jednoczesnym spleceniem rąk na karku i utrzymaniu w pozycji napięcia mięśniowego przez około 3 sekundy.
Ćwiczenie 5:
Zaplatamy ręce na karku i unosimy klatkę piersiową. Podobnie jak w ćwiczeniu 1 i 3, podnosimy raz jedną, raz drugą nogę, z tym że nie zatrzymujemy ich w momencie największego napięcia mięśni, a wykonujemy ruch przypominający rowerek (nożyce) zmieniając nogi 5 do 15 razy.
Unosimy część barkową tułowia, jednocześnie podnosząc obie nogi. Utrzymujemy taką pozycję przez 3 sekundy.
Należy pamiętać, że czas wykonana wyżej opisanych ćwiczeń nie powinien przekraczać 40 minut. Ponieważ każdego dnia zwiększamy intensywność treningu (patrz: Harmonogram), po około 16 dniach trzeba przyspieszyć tempo wykonywania ćwiczeń.
_________________Film instruktażowy______________
Aby osiągnąć zadowalające efekty nie trzeba stosować żadnej przeznaczonej ku temu diety! Musimy, jednak określić swój cel jasno i precyzyjnie: odchudzanie, czy wzmacnianie mięśni.
Wybierając to pierwsze - wybierajmy diety odchudzające, bogate w składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Nie stosujmy głodówki! Niedostarczanie pokarmów powoduje znaczny spadek efektywności pracy mięśni oraz spowalnia metabolizm.
Natomiast, gdy chcemy wyrzeźbić mięśnie brzucha powinniśmy zastosować diety do tego przeznaczone.
źródło: KLIK || KLIK ||